Sizi Arayacağız
İsim Soyisim
Telefon Numaranız
E-Mail
Ne Zaman Arayalım ?
,DOĞU EKSPRESİ İLE KARS SEYAHATİİçinde en güzel doğa fotoğraflarının olduğu seyyar bir sergiye biletli yolcuları taşıyan Demiryolu seferi Doğu Ekspresi, yolculuk boyunca içinde dev ekranların olduğu bir kompartımandan, dışarıda akıp giden doğayı izliyosunuz. Ankaradan başlayıp Kars'ta son bulan 25 saatlik sefer boyunca bir çok güzergahtan geçiyor,  sabah gün doğumu manzaralarıyla uyanıp, yemekli vagonda ardı ardına değişen göl ve nehir manzaraları eşliğinde kahvaltınızı yapıyorsunuz. Manzaranın birini kaçırsanız diğerine yetişiyorsunuz.. Zaman akıp giderken zamansızlığın tadını çıkartıyorsunuz,hiç acelesi olmayan bir trende yavaş yavaş süzülerek hayatınızın en kısa süren seyahatini gerçekleştiriyorsunuz. Albert Einstein'n görelilik kuramını ispatlar nitelikte,  'zaman herkes için aynı hızda akmaz' der Einstein. Uçakla yaptığınız bir saatlik seyahat geçmek bilmezken Doğu Ekspresinde 25 saatin nasıl geçtiğine anlam veremiyorsunuz.

 

 

 

Doğu Ekspresi Biletleri Nasıl ? Nereden alınır ?


Biletler TCDD'nin internet sitesi olan https://ebilet.tcddtasimacilik.gov.tr/  adresinden alınıyor. Sistem 1 ay öncesinden koltukları satışa çıkarıyor. Son zamanlardaki popüleritesinden dolayı bilet bulmakta zorluklar yaşanabiliyor.  Sürekli takip etmeniz gerekiyor.

 

Hangi Kompartımanları Tercih Etmeliyim ?


3 Tür koltuk seçebiliyorsunuz.

  1. 2+1 Pulman :  Otobüslerdeki gibi sadece koltuklu kompartımandan oluşuyor. Bunu genellikle orada yaşayan halk, kısa mesafeli güzergahlar arası ulaşım için kullanıyor. Tur amaçlı gidenler pek tercih etmiyor.
  2. Örtülü kuşetli : 4 kişilik kompartıman, karşılıklı 4 koltuktan oluşuyor her koltuk  yatağa dönüştürülebiliyor. Çarşaf ve yastık var.  Her ne kadar 4 kişilik olsa da 3 kişi kalmak daha ideal. Alan dar olduğu için eşyaların ve bagajların yerleşmesinde sıkıntı çıkabilir. Kompartımanın tamamını satın almanızı öneririz zira boş kalan koltuğa yabancı yolcu verilme ihtimali var.
  3.  Yataklı : Yataklı kompartımanın kuşetliden farkı 2 kişilik olması ve oda içerisinde mini buzdolabı ile el yıkamak için bir lavabonun olması.Genelde çiftlerin tercih ettiği kompartıman. Tek yolculuk yapacaksanız önereceğimiz seçenek ayrıca  yataklı kompartımanın tamamını satın almanız gerekiyor.

 

Trende Yanıma Neler Almalıyım ?


Trende yemekli vagon bulunmaktadır. Yemekli vagonda kahvaltı, yemek, çay, kahve , meşrubat, bisküvü vs. tarzı yiyecekler  bulabilirsiniz. (Alkol yok)

Bunun haricinde kendiniz yiyecek bir şeyler getirebilirsiniz.

Hoparlörlü bir müzik çalar mutlaka getirmelisiniz.

Odada sadece bir tane priz bulunduğundan uzatmalı seyyar priz getirmenizi öneririz.

Türk kahvesi tutkunu iseniz mutlaka küçük bir su ısıtıcısı zira yemekli vagonda hazır türk kahvesi verilmektedir.

 


Karsta Gezilecek Yerler :


Ani Harabeleri

Çıldır Gölü

Sarıkamış- Şehitlik- Kayak Merkezi

Kars Merkez - Baltık mimarisi eski yapılar

Kars kalesi- Kars kalesinin arkasında nehir boyunca sıralı eski Rus evleri


 

Günü Birlik Turlar :

Karsa vardığınızda gezeceğiniz yerlere kiralayacağınız bir araçla veya anlaşacağınız bir taksiyle gidebilirsiniz. Kalacağınız otellerde günü birlik turlar düzenleyebiliyor.

 

 

Kars'ta Ne Meşhur 


Kaz Eti 

Kars da kaz eti yiyebileceğiniz yerler: Kars kaz evi, Puşkin

Kaz eti fiyatları :  Bir porsiyon kaz eti ( bir but ) 60 Tl ile 80 Tl  arasında

 

Doğu Ekspresi Ortalama Maliyeti :


Tur fiyatları 1000- 4000 TL  arasında değişmektedir

Kendi imkanlarınız ile giderseniz 2 gece konaklamalı ortalama 600-700 TL ye maledebilirsiniz.

 

 

E-posta başlığı

E-posta içeriği

İsim
Soyisim
Mail
Ok

Mail Başarıyla Gönderildi

Uyarı

Mail Gönderilirken Bir Hata oluştu